Doprava po celé ČR ZDARMA

Jak pečovat o baterii do elektro motorky

Klíčovou součásti našich elektro skútrů jsou kvalitní lithium-iontové (Li-ion) baterie. Správná péče o baterii nejenže prodlouží její životnost, ale také zajistí optimální výkon vaší motorky.

Jak tedy o baterii správně pečovat?

  1. Baterie elektro motorky by neměla být úplně vybitá. Tzv. “hluboké vybití” baterie zkracuje její životnost.

  2. Vyhněte se extrémním teplotám při nabíjení. Příliš velký chlad nebo horko může nabíjení negativně ovlivnit a poškodit baterii.

  3. Vždy používejte nabíječku, která je určena pro vaši elektro motorku. Používání neodpovídající nabíječky může být až nebezpečné.

  4. Při uskladnění baterii pravidelně nabíjejte. Pokud elektro motorku nebudete delší dobu používat (například přes zimu), ujistěte se, že baterie je nabitá a uložená na suchém místě se stálou teplotou.

  5. Nenechávejte baterii v nabíječce příliš dlouho (například přes noc). K plnému nabití baterie dojde už za 6 h.

  6. Pravidelně baterii kontrolujte a ujistěte se, že nevykazuje žádné známky poškození. V případě, že najdete náznak nafouknutí nebo jakýkoli jiný problém, obraťte se na nás.

 

Vždy dodržujte pokyny v návodu přiloženém k elektro motorce a při jakýchkoli pochybnostech se obraťte na odborníka nebo autorizovaný servis. Péče o baterii je důležitá nejen pro výkon, ale i pro vaši bezpečnost.

 

ViaGo Bologna 2Kw 2x baterie 3

Zpět do obchodu